“Róża jest kobietą” – nowa wystawa w Muzeum Romantyzmu

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza na wernisaż wystawy ,,RÓŻA JEST KOBIETĄ ” – hiperrealizm Mirosława Wardaka, który odbędzie się 9 lutego (niedziela) w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Na wystawie zaprezentowane zostaną  rysunki artystyczne wykonane z niebywałą precyzją za pomocą ołówka. Mirosław Wardak to malarz, rysownik, artysta, ogrodnik. Fotograf. Absolwent Zespołu Szkół Terenów Zieleni im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie, gdzie projektowania i rysunku uczyła go Halina Kucharska.Ukończył Ogrodnictwo i Architekturę Krajobrazu na SGGW, na co dzień pracuje z roślinami i z ludźmi, którym pomaga z roślinami się dogadać.

Rysuje, odkąd pamięta, ale rzadko rośliny – w jego hiperrealistycznych pracach to ludzie są głównym tematem. On sam jednak jest zafascynowany twórczością impresjonistów, jakby tęsknił za kolorem: Constable, Turner, Monet,Gierymski i Podkowiński, ale też Boznańska. Pracuje ołówkiem, węglem,rzadziej farbami olejnymi i akwarelami. Fotografia to jego druga pasja – nie rozstaje się z aparatem od czasu szkoły średniej, gdzie chodził na kółko fotograficzne prowadzone przez Zofię Tomaszek.

8 luty, niedziela, Oranżeria, godz. 16.30, wstęp wolny.

Wernisaż odbędzie się po zakończeniu Koncertu Niedzielnego – KoncertuWalentynkowego ,,Bo to jest miłość” w wykonaniu artystów: Magdaleny Tunkiewicz-Zakrzewskiej – sopran, Krzysztofa Jaszczaka – piano, Wojciecha Bardowskiego – baryton, Rafała Grząki – bandoneon. Bilety do nabycia przed koncertem w cenie 15 zł.