Rozlał benzynę obok pieca. Wybuchł pożar

Pożar wybuchł dzisiaj (poniedziałek, 24 stycznia). – W nocy, chwilę  po godz. 3, służby odebrały zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w Dąbku. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Jak się okazało, pożar spowodował sam właściciel. Przypadkowo wylał benzynę w pobliżu pieca. Interweniowało kilka zastępów straży pożarnej – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska. 

Jak wynika z ustaleń policjantów na miejscu pożaru, 39-letni właściciel budynku, około godz. 3 w nocy, w pomieszczeniu z piecem centralnego ogrzewania, przenosił kanister z benzyną. – W trakcie tej czynności potknął się i rozlał część benzyny w pobliżu pieca. Jak poinformowali strażacy, doszło do zapłonu oparów  benzyny. Ogień szybko się rozprzestrzenił na inne pomieszczenia w budynku. Właściciel był w domu sam, nie odniósł obrażeń. W momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska.

Policjanci ostrzegają: W sezonie grzewczym dochodzi do różnego rodzaju wypadków, związanych z niewłaściwym użytkowaniem pieca. Jednak trzymanie w jego pobliżu łatwopalnych przedmiotów lub cieczy, to skrajna nieostrożność.

red