Rozpoznali go znajomi. Sam zgłosił się na policję

-Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie przedstawili zarzut mężczyźnie podejrzanemu o posłużenie się cudzą kartą bankomatową. Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku w Ciechanowie. W sprawie pomocny okazał się zapis z kamery zamontowanej w sklepie, w którym mężczyzna płacił kartą bankomatową. Publikacja wizerunku sprawcy w mediach, spowodowała, że rozpoznali go znajomi. Mężczyzna sam zgłosił się na komendę – poinformowała dzisiaj (wtorek, 17 września) oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym.

Przypomnijmy: w lipcu tego roku mieszkaniec Ciechanowa zgubił portfel w okolicach ul. Gwardii Ludowej WRN. Miał w nim dokumenty, pieniądze oraz kartę bankomatową. Jak się okazało następnego dnia ktoś posłużył się kartą płacąc za zakupy w dwóch sklepach na terenie Ciechanowa. – W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy wizerunek mężczyzny, który tej karty użył z prośbą o pomoc w identyfikacji. Dzięki publikacjom w mediach, rozpoznali go jego znajomi – relacjonuje kom. Bym. – Wczoraj do komendy policji zgłosił się 27-letni mieszkaniec Ciechanowa. Przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze.
Policja przypomina, że płatności kartą bankomatową w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.