Rusza kampania do Europarlamentu

25 maja wybierzemy 51 polskich posłów do Parlamentu Europejskiego. Głosować będziemy od godz. 7. do 21. Powoli rusza kampania wyborcza.

Do 5 kwietnia Państwowa Komisja Wyborcza przyjmuje: zawiadomienia od organów partii politycznych o utworzeniu komitetów wyborczych oraz od pełnomocników wyborczego o utworzeniu koalicyjnych komitetów wyborczych lub komitetów wyborczych wyborców.

W ostatnią sobotę 8 marca na ciechanowskim targowisku przy ul. Sienkiewicza potencjalnym wyborcom, zwłaszcza płci pięknej, zaprezentował się rzecznik prasowy PSL Krzysztof Kosiński, który z okazji Dnia Kobiet rozdawał paniom tulipany.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=w8OpAwIE-SU’]

Na mazowieckiej liście kandydatów do Europarlamentu numerem jeden jest były wicepremier Jarosław Kalinowski, który ubiega się o kolejną kadencję w Brukseli i Strasbourgu. Krzysztof Kosiński jest 10 – ostatni. Szóstą pozycję na liście znajduje druga osoba związana z Ciechanowem – Wiesława Krawczyk, obecna radna wojewódzka i dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie.

Listy kandydatów można zgłaszać do PKW do 15 kwietnia, do północy.

a