Samorządy sprawdzają jakie jest zapotrzebowanie na węgiel

Gminy w powiecie ciechanowskim – Regimin i Gołymin-Ośrodek przyjmują zgłoszenia od mieszkańców chcących zakupić węgiel w preferencyjnych cenach.

Dzięki rządowemu wsparciu samorządy będą mogły kupić węgiel od importerów po maksymalnie 1,5 tys. zł za tonę, a następnie sprzedać go mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. Odpowiednią ustawę przyjął już Sejm, teraz zajmie się nią Senat.

Mieszkańcy gminy Regimin, którzy jeszcze tego nie zrobili muszą się bardzo spieszyć, bo wnioski (telefonicznie pod numer telefonu:  23 681 17 56  wew. 29 bądź na sekretariat wew. 20, osobiście w Urzędzie Gminy pok. nr 4 (parter) lub w sekretariacie urzędu) przyjmowane są tylko do dzisiaj (wtorek, 25 października) do godz. 14:00.

W gminie Gołymin-Ośrodek termin składania oświadczeń mija w najbliższy piątek (28 października). Można to zrobić telefonicznie: – 23 69 33 56 01, wewn. 218 lub osobiście w Urzędzie Gminy, pok. nr 3.

Zakup preferencyjny dotyczy zakupu węgla w sortymencie: miał, groszek lub orzech w ilości 1,5 tony do dnia 31.12.2022 roku oraz następnej ilości w wysokości 1,5 tony po 01.01.2023 roku. Węgiel po cenach preferencyjnych będzie mogła zakupić osoba której przyznano dodatek węglowy i ma wpis w CEEB jako główne źródło – źródło węglowe. Przy zgłoszeniu trzeba podać adres budynku, numer telefonu, ilość węgla z podaniem sortymentu oraz terminy zakupu. Zgłoszenie zapotrzebowanie nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku, bo ostateczne wnioski będą przyjmowane po wejściu w życie ustawy.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne