Seniorzy z gminy Regimin bardziej odporni na oszustów

Kolejna spotkanie ciechanowskich policjantów z seniorami. Tym razem z gminy Regimin. Wyjaśniali im jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”.

– Dzielnicowi z PP w Regiminie wraz z przedstawicielką KPP w Ciechanowie Kamilą Nosarzewską z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii spotkali się z seniorami z Klubu Senior + w Lekowie. Podczas spotkania policjanci omówili bezpieczne zachowania w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie. Zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Policjanci przestrzegali, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać złowić się metodą na wnuczka, księdza, policjanta, prokuratora… Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej oraz materiałem filmowym – relacjonuje oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa edukacyjna prac plastycznych przygotowanych przez Studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

red

Fot. KPP Ciechanów