Siedlczanka z 5. Brygady na podium

Mieszkanka Siedlec, żołnierz 53. blp 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, ponownie stanęła na podium królewskiego dystansu, reprezentując Wojska Obrony Terytorialnej podczas Otwartych Mistrzostw Wojska Polskiego.

Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Wojska Polskiego w Maratonie, które w tym roku były rozgrywane w ramach 20. PKO Poznań Maratonu. Był to pierwszy start żołnierzy WOT w wojskowej klasyfikacji biegu maratońskiego.

Tegoroczne mistrzostwa Wojska Polskiego w Maratonie rozegrane były w dniu 20 października w ramach jubileuszowego – 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. W drużynowym współzawodnictwie wojskowym klasyfikowana była 25-osobowa ekipa Wojsk Obrony Terytorialnej, której żołnierze reprezentowali siedem brygad OT (podlaską, lubelską, podkarpacką, warmińsko-mazurską, mazowiecką, świętokrzyską oraz małopolską).

Reprezentantką 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza była szer. Barbara Jóźwiak, która wielokrotnie stawała na podium reprezentując w biegach, 5. MBOT. Szer. Jóźwiak wywalczyła II miejsce w kategorii kobiet 35+. Trasę maratonu, czyli ponad 42 km, Pani Barbara pokonała w czasie 03:27, co zaowocowało wysokim drugim miejscem.

Reprezentacja WOT zajęła pierwsze miejsce na jedenaście zespołów reprezentujących wszystkie rodzaje sił zbrojnych, wyprzedzając reprezentację Sił Powietrznych oraz 12. Dywizji Zmechanizowanej. Zwycięstwo terytorialsów jest tym bardziej cenne, że był to pierwszy start żołnierzy WOT w ramach Mistrzostw Wojska Polskiego w Maratonie.