Skodą w ogrodzenie z prawie trzema promilami

– Przypadkowi świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, w chwili gdy ten próbował wyjechać z rowu. Chwilę wcześniej uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Miał blisko 3 promile alkoholu. 63-letni mieszkaniec pow. mławskiego odpowie za kolizję drogową oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie

Do zdarzenia doszło w niedzielę (28 kwietnia), po południu w Pokrytkach (gm. Strzegowo). Jak ustalili interweniujący policjanci, kierujący skodą, 63-letni mieszkaniec powiatu mławskiego zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji, uszkadzając betonowe słupy i klika przęseł. Następnie wjechał do przydrożnego rowu. W chwili, gdy próbował stamtąd wyjechać, przypadkowi świadkowie odebrali mu kluczyki i wezwali policję.

– Jak się okazało, 63-letni kierowca miał blisko 3 promile alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie a uszkodzona skoda, odholowana. Zatrzymany kierowca jechał samochodem znajomego. Wczoraj (29.04) usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna, zabezpieczenie na poczet przyszłej kary w wysokości wartości pojazdu oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi posterunek policji w Strzegowie – relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP w Mławie