Skok po lody i napoje. Podejrzani zatrzymani i przyznali się do winy

Letnie upały skłaniają nie tylko do szukania ochłody w sposób legalny, ale i niestety zachęcają do łamania prawa. W Ciechanowie policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji zatrzymali dwóch podejrzanych o włamania do… lodówek.

– Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 czerwca na ul. Harcerskiej i ul. Armii Krajowej  gdzie nieznani sprawcy uszkadzając drzwiczki włamali się do lady chłodniczej skąd ukradli kilka opakowań lodów.  W nocy z 5 na 6 lipca przy ul. Sikorskiego ci sami sprawcy włamali się do wolnostojącej lodówki kradnąc z niej napoje gazowane – informuje oficer prasowy KPP Ciechanów podkom. Ewa Brzezińska.

Obydwa zdarzenia zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 15 i 17 lat. Obydwaj przyznali się do włamania i kradzieży. 17 – letniemu mieszkańcowi Ciechanowa grozi do 10 lat pozbawienia wolności natomiast wobec nieletniego sprawcy konsekwencje zostaną wyciągnięte przez Sąd Rodzinny.

Red