Śledztwo w sprawie wypadku, w którym spłonął kierowca

Kierowca, który wczoraj spłonął w aucie na drodze krajowej nr 7 to 32-letni mieszkaniec powiatu mławskiego.

– Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął 32-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Do zdarzenia doszło wczoraj, tuż przed godz. 11.00, na drodze krajowej nr 7, w pobliżu Dalni – informuje asp. szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu wypadku, kierujący oplem astrą, 32-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc w kierunku Mławy, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki daf z naczepą. Dafem kierował 29-letni mieszkaniec Mławy. – Bezpośrednio po zderzeniu się pojazdów, opel astra zaczął się palić. Kierowca tego samochodu zginął na miejscu. Kierujący samochodem ciężarowym opuścił kabinę o własnych siłach, nie odniósł obrażeń, był trzeźwy. Tuż przed przybyciem straży pożarnej, razem z przypadkowymi świadkami próbował gasić płonący samochód – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska.

Na miejscu tragicznego wypadku pracowali policjanci ruchu drogowego, wydziału kryminalnego, prokurator oraz straż pożarna. Przywracanie ruchu na tym odcinku krajowej siódemki trwało do godz. 16. Konieczny był m.in. rozładunek naczepy tira z balami drewna. W wyniku wypadku samochód ciężarowy zjechał do rowu. Mławska policja i prokuratura ustalają przebieg i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Fot. KPP Mława