Śmieci porzucone w lesie – policjanci poszukają sprawcy

W Leśnictwie Lekowo, w głębi lasu, leśnicy znaleźli ok. 4 m sześc. porzuconych. – Sprawa została zgłoszona i przekazana Policji.

– Wyrzucanie śmieci do lasu to wykroczenie lub przestępstwo, za które grożą wysokie kary finansowe – poinformowało dzisiaj (środa, 3 września) Nadleśnictwo Ciechanów. – Śmieci w lesie stanowią duże zagrożenie dla dzikiej zwierzyny i bioróżnorodności. W obecnych warunkach suszy odpady są też poważnym ryzykiem pożaru. Przypominamy, że w lasach wykorzystywany jest monitoring oraz fotopułapki, które pozwalają na ustalenie sprawców. Każdy kto łamie prawo w lesie – czy to wyrzucając śmieci, niszcząc przyrodę czy dewastując mienie – musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Las nie jest miejscem na śmieci ani na łamanie prawa. Pamiętajmy, że podczas pobytu w lesie przynajmniej własne śmieci należy zabierać ze sobą – komentuje Nadleśnictwo Ciechanów.

red

Fot. FB Nadleśnictwo Ciechanów