Śmierć na drodze, furiat na zabawie, poparzony w mieszkaniu

Pełne ręce roboty mieli w minione Święta Wielkanocne policjanci z powiatu ciechanowskiego. Niestety, na drogach nie obyło się bez śmiertelnej ofiary, w Ciechanowie wybuchł pożar, a w Długołęce, gm. Opinogóra, pijany młodzian rozdawał na prawo i lewo razy zębatymi kołami przymocowanymi do łańcucha.

Na początek trochę statystyki. – W czasie świątecznego weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego obsłużyli 7 kolizji drogowych, zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych, ukarali mandatami 56 kierujących – relacjonuje rzecznik ciechanowskiej policji nadkomisarz Leszek Goździewski. – Na drogach powiatu policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista kierujący motorowerem został zatrzymany w piątek 22 kwietnia ok. 17.50 w Nasierowie Dziurawieńcu, gm. Gołymin. Alkomat wskzał u niego 1,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tragedia w Glinojecku

W piątek ok. 4.25 w Glinojecku na ul. Płockiej zginął 84-letni mieszkaniec Glinojecka potrącony przez jadącą z Ciechanowa w kierunku Płocka lagunę. Kierujący autem – 39-letni mieszkaniec gminy Wyszogród został poddany badaniu alkomatem, który wskazał 0,00 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, pobrano od niego także krew do badań na zawartość alkoholu i podobnie działających substancji. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Pieszy ucierpiał także w niedzielę ok. 20.50 w Gołyminie. 45-latek z Gołymina znajdował się akurat na przejściu dla pieszych, gdy potrącił go Litwin jadący seatem alhambrą. – Pieszy z obrażeniami ciała w postaci złamania kości czaszki, stłuczenia płuc i urazu nóg został przewieziony do szpitala – informuje rzecznik Goździewski. – Kierujący pojazdem został zatrzymany do wyjaśnienia, pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i innych substancji.

Uzbrojony i niebezpieczny

Chwile grozy przeżyli uczestnicy zabawy tanecznej w Długołęce, gm. Opinogóra. W niedzielę, przed północą pijany 20-latek z Pałuk (gm. Opinogóra) zaatakował ochroniarzy. Bił ich po nogach przymocowanymi do łańcucha dwoma zębatymi kołami. Potem zaatakował interweniujących policjantów. – Podczas zatrzymania znieważył policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich – relacjonuje Leszek Goździewski. – Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych komendy policji w Ciechanowie, po przesłuchaniu został zwolniony. Odpowie za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.

Pili, kradli, zakłócali

Nie odpoczywali także policjanci Wydziału Prewencji. Sporządzili 17 wniosków o ukaranie, z czego: 10 za zakłócanie porzadku, 5 za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, 1 za kradzież sklepową, 1 za odmowę podania danych personalnych. Mandatami ukarali 28 osób, w tym: 17 za naruszanie zakazu spożywania alkoholu w miejscu publicznym, 2 za zakłócanie porzadku, 5 za kradzieże sklepowe oraz 4 za wykroczenia drogowe. Do wytrzeźwienia zatrzymali 11 osób.

Poparzony na Wojska Polskiego

– W niedzielę ok. 5.00 w mieszkaniu przy ul. Wojska Polskiego 28 c z nieznanych przyczyn pojawił się ogień – informuje rzecznik Goździewski. – Przebywający w mieszkaniu kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala w zwiazku z zatruciem tlenkiem węgla. U mężczyzny lekarze stwiedzili ponadto poparzenie 60 proc. ciała.

Strażacy szybko ugasili pożar, nikt inny nie został poszkodowany. Z policyjnych oględzin wynika, że spaleniu uległa wersalka oraz okopceniu uległ sufit i ściany mieszkania. Przyczyna pożaru nie jest znana, wstępnie przyjęto, że doszło do zaprószenia ognia od niedopałka papierosa. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

msz