Śmierć w Bielawach

Jedna osoba zginęła, dwie osoby ranne, czterech kierowców pijanych, 69 ukaranych mandatami, dziewięciu policja zatrzymała dowody rejestracyjne. Do tego 13 kolizji drogowych, 11 pożarów suchych traw i krzaków oraz ściąganie kota z wysokiego drzewa na ul. Ceramicznej w Ciechanowie – policjanci i strażacy mieli sporo pracy w miniony weekend.

Najtragiczniejszy w skutkach wypadek zdarzył się w niedzielę po 13. w Bielawach, gm. Glinojeck.

– Mężczyzna kierujący alfą romeo jadąc w kierunku Płaciszewa na łuku drogi zjechał do rowu i uderzył w drzewo – relacjonuje rzecznik ciechanowskiej policji nadkomisarz Leszek Goździewski. – Pasażer pojazdu, 25-letni mieszkaniec Malużyna w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. Kierowca 38-latek z Sochocina z urazem głowy i obrażeniami wewnętrznymi został przewieziony do szpitala w Płońsku.

Policja ustala okoliczności zdarzenia.

W sobotę ok. 19. w Ciechanowie na ul. Armii Krajowej (na wysokości sklepu Kaufland)zderzyły się motocykl honda i ford mondeo. – 19-letni mieszkaniec Ciechanowa kierujący motocyklem marki honda CBR uderzył w tył samochodu osobowego – informuje rzecznik Goździewski. – W wyniku zderzenia doznał obrażeń lewej nogi. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego- był trzeźwy.

Rzecznik dodaje, że jak ustalili policjanci kierujący nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami. – Za spowodowanie kolizji według taryfikatora przewidziany jest  mandat karny w wysokości 500 zł, kierujący motocyklem odmówił przyjęcia mandatu, więc stanie przed sądem- policjanci sporządzą wniosek o ukaranie informuje nadkomisarz Goździewski.

a