Śmierć w płonącym aucie

-Mławska policja i prokuratura ustalają przyczyny tragicznego wypadku, w którym zginął 18-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Do zdarzenia doszło we wtorek, 26 listopada o godz. 8.30 na drodze Mława – Szreńsk , w miejscowości Głużek – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu wypadku: 18-letni kierowca opla vectra wyprzedzając bmw, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarową scanią. – Tirem kierował 35- letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. W wyniku zderzenia pojazdy zaczęły się palić. Kierowcy tira udało się wydostać z pojazdu. Młody kierowca osobówki zginął na miejscu. Trwają dalsze ustalenia. Prace służb, oraz utrudnienia na tym odcinku drogi, związane m.in. z  usuwaniem tira z załadunkiem, trwały aż do godz. 17.00. Policja i straż pożarna zorganizowały objazdy – relacjonuje Anna Pawłowska. 

Policja ostrzega:- zmieniające się, coraz trudniejsze warunki na drodze, mgła, opady deszczu, wymagają od kierowców szczególnej rozwagi. O tej porze roku łatwo też o zmęczenie i osłabioną koncentrację za kierownicą. Podejmując decyzję o wykonywaniu manewru na drodze – w tym wymagającego szczególnej ostrożności, manewru wyprzedzania, pamiętajmy że wystarczy chwila by doszło do tragedii.   

Fot. KPP Mława