Śmierć w pożarze domku letniskowego w Glinojecku

W pożarze domku letniskowego na terenie ogródków działkowych w Glinojecku zginął mężczyzna – najprawdopodobniej bezdomny.

Pożar wybuchł wieczorem 19 grudnia. W akcji gaśniczej, która trwała prawie trzy godziny wzięło udział pięć zastępów straży pożarnej.

– W momencie dojazdu pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej domek był całkowicie objęty pożarem. Obecni na miejscu policjanci przekazali informację, że w środku mogą przebywać osoby bezdomne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek. W trakcie przeszukania obiektu strażacy odnaleźli jedną osobę poszkodowaną, która została ewakuowana na zewnątrz – po ewakuacji na zewnątrz z uwagi na stan ciała poszkodowanego odstąpiono od czynności resuscytacyjnych. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który potwierdził zgon mężczyzny. Budynek oddymiono przy użyciu wentylatora osiowego i dokładnie sprawdzono nie stwierdzając innych osób poszkodowanych. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oświetleniu terenu akcji do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych przez grupę śledczą Policji – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie kpt. Damian Kołpaczyński.

Red

Fot. mł.asp Sebastian Macfałda/ KP PSP Ciechanów