Śmiertelny wypadek na torach. Auto wjechało pod szynobus

Dzisiaj (niedziela, 15 marca) po godz. 14. w Ogorzelicach, w powiecie płockim, na linii kolejowej Kutno-Płock – Sierpc.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 54-letni kierujący samochodem marki BMW, z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn, wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający szynobus. Niestety pomimo podjętej reanimacji na miejscu zginęła pasażerka pojazdu. W wyniku poniesionych obrażeń kierujący pojazdem trafił do szpitala – relacjonuje Komenda Miejska Policji w Płońsku. – Badanie stanu trzeźwości wykazało, że zarówno 57-letni maszynista, jak i kierujący pojazdem byli trzeźwi. Szynobusem podróżowało łącznie 9 osób (w tym 6 pasażerów). Nikt z nich nie doznał poważnych obrażeń.

– Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 20. Na miejscu pracują służby. Policjanci zabezpieczają ślady i sporządzają dokumentację celem wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zdarzenia. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – informuje KMP w Płocku.

red

Fot. FB/Komenda Miejska Policji w Płocku