Śmiertelny wypadek na trasie między Chorzelami, a Myszyńcem

– Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło dziś w miejscowości Zaręby. Na drodze śmierć poniósł 30-letni mężczyzna. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze – informuje mł. asp. Ilona Cichocka z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Do tragedii doszło dzisiaj (wtorek, 11 czerwca) około godz. 09.05 na drodze wojewódzkiej nr 614 Chorzele – Myszyniec. – Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący motorowerem marki Zipp, 30-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania uderzył w tylny lewy bok pojazdu marki Honda CRV, którym kierował 45-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Po zderzeniu się z pojazdem marki Honda, motorowerzysta zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Opel Vivaro, którym kierował 44-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego.  W wyniku wypadku kierujący motorowerem poniósł śmierć na miejscu – relacjonuje mł. asp. Ilona Cichocka. – Policjanci zabezpieczali ślady i wykonywali oględziny miejsca zdarzenia. Dalsze postępowanie ma wyjaśnić szczegółowy przebiegi i okoliczności zdarzenia. Kierujący samochodami  byli trzeźwi.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności!

Sezon motocyklowy w pełni. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawiają się fani jednośladów. Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Fundamentem bezpieczeństwa jak zawsze są przepisy prawa i ich przestrzeganie. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także innych użytkowników ruchu.

Apelujemy również do kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, aby pamiętali o jednośladach, zwracali na nie uwagę, chociażby poprzez przysłowiowe “patrzenie w lusterko”. Wspólny szacunek i zrozumienie między kierującymi samochodami i motocyklami z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

red

Fot. KPP w Przasnyszu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *