Śnieg z pół zasypuje drogi

– To jest istny Armageddon – złości się pan Andrzej, który w piątek utknął w zaspach na drodze Ciechanów – Baby w rejonie Nużewka. – Czy odpowiedzialnym za utrzymanie dróg tak trudno jest zrozumieć, że wystarczyłoby w kilku miejscach ustawić siatki lub płotki, by zapobiec zwiewaniu śniegu z pól na drogi? Przecież co roku zasypuje w tych samych miejscach.

Powiatowy Zarząd Dróg stara się jak może: “Na drogach powiatowych w piątek 31 stycznia nadal panują bardzo trudne warunki dla ruchu. Silne wiatry powodują przewiewanie śniegu z pól na drogi, a na odśnieżonych odcinkach dróg po kilku godzinach występują ponowne utrudnienia. Ciągle pracuje sprzęt ciężki do usuwania powstających na drogach zasp” – czytamy w komunikacie opublikowanym m.in. na internetowej stronie Starostwa Powiatowego.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=-6LDXT7Qt6Q’]

Których dróg powiatowych lepiej dzisiaj unikać?

Wg informacji PZD: obecnie na drogach powiatowych pracuje 11 jednostek. Pięć Fadrom spycha śnieg z zawianych dróg. Udrażniane są następujące odcinki dróg powiatowych: Chrzanówek-Opinogóra-Dzbonie; Szulmierz-Koziczyn-Lipa-Kołaki Kwasy-Dzbonie; Gorysze-Chotum-Sulerzyż-Ościsłowo; Niechodzin-Baby-Bądkowo; Kalisz-Kotermań; Gołymin-Sławki; Gołymin-Garnowo-Koźniewo; Pałuki-Kołaczków; Grudusk – Żarnowo; Grudusk – Łysakowo.
Zakres prac rozszerzany jest na pozostałe odcinki dróg powiatowych. PZD zaleca ograniczenie ruchów samochodów typu TIR, które przy zawężonych drogach powodują ich blokadę.