Sobotnie koncerty w opinogórskiej Oranżerii

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza dzisiaj (sobota, 24 stycznia) na koncert z udziałem Krystyny Tkacz, której towarzyszyć będzie Urszula Borkowska, kompozytorka, aranżerka i pianistka.

Krystyna Tkacz zaśpiewa piosenki Kurta Tucholsky’ego. Początek koncertu – godz. 17. – Będzie swego rodzaju inauguracja nowego cyklu koncertów, które odbywać się będą w Oranżerii w czwarte soboty każdego miesiąca – informuje Alicja Wodzyńska z Muzeum Romantyzmu.

Krystyna Tkacz plakat

Krystyna Tkacz – polska aktorka teatralnafilmowa i telewizyjna; absolwentka liceum muzycznego i szkoły baletowej przyOperze Wrocławskiej, następnie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Właścicielka niezwykłego i przejmującego głosu, którym wyśpiewała wiele nagród. Swój talent komediowy zaprezentowała widzom w kultowym serialu Alternatywy 4 gdzie zagrała Panią Kotkową. Występowała w Teatrze Polskim w Poznaniu oraz warszawskich teatrach: Rozmaitości, Komedia, Współczesnym i Ateneum. Obecnie zachwyca widzów na deskach naszego teatru.

Urszula Borkowska – kompozytorka, aranżerka i pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Wykładowca przedmiotu “Improwizacja fortepianowa” w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II st. nr 1 w Warszawie, pracuje również jako wykładowca w warszawskiej Akademii Teatralnej. W latach 2008-2011 była kierownikiem muzycznym Teatru Polskiego w Warszawie. Wielokrotnie brała udział jako aranżerka i pianistka w konkursach, festiwalach i przeglądach piosenki.