Sońsk. Trzeci posterunek policji odtworzony

Sześciu policjantów: Kierownik, dwóch funkcjonariuszy kryminalnych i trzech prewencji – służyć będzie w otwieranym dzisiaj (piątek, 8 maja) posterunku Policji w Sońsku.

Jak się dowiedzieliśmy – z uwagi na zagrożenie koronawirusem – będzie to to tzw. otwarcie techniczne. P.o. komendanta powiatowego policji mł. insp. Zbigniew Andres i wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski przekażą klucze do posterunku jego kierownikowi.

Oficjalne otwarcie posterunku ma być połączone z przekazaniem radiowozu i odbędzie się, gdy minie zagrożenie epidemiologiczne.

Soński posterunek mieści się w zaadaptowanych pomieszczeniach na parterze strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sońsku. Poprzednio posterunek znajdował się w sąsiadującej z Sońskiem Gołotczyźnie. Budynek przez lata niszczał i obecnie jest w fatalnym stanie.

Soński posterunek Policji to trzeci w powiecie ciechanowskim odtworzony w ostatnich dwóch latach. W roku ubiegłym przywrócono posterunki, zlikwidowane przez rząd PO-PSL, w Ojrzeniu i Regiminie. W planach jest jeszcze ponowne otwarcie posterunku w Opinogórze Górnej.