Specjalista od uprawy konopi indyjskich

36-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego jest podejrzany o wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. – W domu urządził plantację, w której wytworzył ponad 1000 porcji dealerskich narkotyków o czarnorynkowej wartości około 25 tys. zł. Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące – informuje rzeczniczka KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym.


– W miniony piątek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie w ramach czynności ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Specjalistyczna uprawa znajdowała się na terenie jednej z prywatnych posesji na terenie powiatu ciechanowskiego. Tam, w jednym z pomieszczeń domu jednorodzinnego, policjanci znaleźli profesjonalny namiot służący do uprawy krzewów konopi indyjskich. Namiot posiadał specjalistyczne oświetlenie oraz system wentylacyjny – relacjonuje rzecznik. –
Policjanci zabezpieczyli płynne nawozy oraz inny sprzęt służący do uprawy.  W trakcie szczegółowego przeszukania pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 500 gramów suszu marihuany, z którego można by uzyskać ponad 1000 porcji gotowego do sprzedaży narkotyku oraz wagę.
Jak dodaje kom. Bym – Zabezpieczone środki odurzające przekazano do dalszych badań, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo stróże prawa zabezpieczyli broń palną, którą posiadał bez wymaganego pozwolenia. Najbliższe trzy miesiące 36-latek spędzi w areszcie. 

fot. KPP Ciechanów