Spotkanie z Konradem Matuszewskim

W miniony piątek (22 listopada). w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie odbyło się kolejne, organizowane przez pracowników Czytelni spotkanie z cyklu „Biblioteka Otwarta dla Wszystkich”.

Tym razem jego gościem był Konrad Matuszewski – architekt wnętrz, który podczas swojego wystąpienia pokrótce przedstawił  specyfikę pracy architekta, opowiedział o różnicach pomiędzy zadaniami architekta wnętrz a dekoratora, zapoznał zebranych z etapami pracy z architektem, a także przekazał garść dobrych rad, dotyczących samodzielnego projektowania domowych przestrzeni.

Ciekawostką na spotkaniu były przywiezione przez prelegenta eksponaty: wyprodukowany z laminatu poliestrowo-szklanego fotel RM58 projektu Romana Modzelewskiego  i stołek wykonany  w technologii Fidu (metoda obróbki stali formowana pod ciśnieniem) Oskara Zięty, które każdy z uczestników miał szansę wypróbować i ocenić ich komfort użytkowania.  

Po spotkaniu odbywały się indywidualne konsultacje prelegenta z uczestnikami.

Konrad Matuszewski to ciechanowianin, absolwent działającego przy PCKiSz w Ciechanowie koła plastycznego Paleta, prowadzonego przez Marię Mazanowską. Z wykształcenia magister sztuki, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie od trzech lat jest asystentem. Od 2016 r. współpracuje z Narodowym Centrum Kultury jako animator skierowanego do dzieci programu Archi-Przygody. W styczniu br. jego prace podziwiać można było w Galerii im. Bolesława Biegasa w Ciechanowie.

Fot. PBP