Sprawdzają autokary przed wyjazdami na wycieczki

Policjanci ciechanowskiej drogówki przyjmują kolejne prośby o kontrole autokarów i sprawdzają, czy dzieci i młodzież bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość i uprawnienia kierowców oraz stan techniczny autobusu.

– Zachęcamy organizatorów wyjazdów szkolnych do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem podopiecznych w trasę. Od początku września funkcjonariusze przeprowadzili 16 takich kontroli – mówi asp. Magda Zarembska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na organizowane przez szkoły jest jednym z priorytetów policji. – W naszych działaniach dużą wagę przywiązujemy do zapobiegania sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie jeżeli chodzi to najmłodszych. W związku z tym, że rozpoczął się okres wzmożonych wyjazdów szkolnych policjanci na terenie powiatu ciechanowskiego prowadzą szereg akcji prewencyjnych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa ich uczestnikom. Jedną z takich akcji są kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek – informuje asp. Magda Zarembska.

Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzają stan trzeźwości kierującego, jego uprawnienia do kierowania oraz ważność licencji na przewóz osób, weryfikują dokumenty autokaru, sprawdzają stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie. Od początku września ciechanowscy policjanci przeprowadzili 16 takich kontroli – wszystkie odbyły się bez uwag.

Policjanci przypominają, że na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie punkt kontroli autobusów został wyznaczony na ul. 17 Stycznia 60B (parking przed pływalnią).

Dane kontaktowe dla osób chcących zgłosić potrzebę kontroli autokaru:

– Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC – podaje pani rzecznik.

red