Sprzedaż bluzki kosztowała ją 4 tysiące zł

Ciechanowscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustwami podczas różnych transakcji zawieranych przez internet. – W ostatnim czasie 21-latka wystawiająca na sprzedaż bluzkę na popularnej platformie sprzedażowej straciła prawie 4 tys. zł. Kobieta kliknęła w przesłany przez oszustów link, a wpisując dane do bankowości elektronicznej, nieświadomie dała im dostęp do swojego konta. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

Ciechanowscy policjanci o oszustwie zostali poinformowani wczoraj (niedziela, 28 maja). 21-letnia mieszkanka Ciechanowa za pośrednictwem popularnej internetowej platformy handlowej wystawiła na sprzedaż damską bluzkę . Chwilę później otrzymała wiadomość, by zatwierdziła płatność za sprzedany przedmiot. Po kliknięciu w link została przekierowana na stronę bankowości elektronicznej swojego banku. Postępując zgodnie z instrukcjami 21-latka wpisała dane niezbędne do logowania. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jego pieniędzy. W rozmowie telefonicznej z konsultantem infolinii banku dowiedziała się, że ktoś dokonał z jej konta kilku płatności na łączną kwotę prawie 4 tysięcy złotych.

Pamiętajmy – sprzedając w internecie również możemy paść ofiarą oszustów. Chrońmy swoje dane — nie podawajmy danych do logowania na konta bankowe czy numerów kart. Nie klikajmy też w przesyłane przez obce osoby linki, które przekierowują na fałszywe strony. Do swego konta bankowego logujmy się zawsze, wpisując nazwę strony i sprawdzając, czy jest to bezpieczne połączenie (kłódka w adresie internetowym strony banku) – ostrzega mł. asp. Magda Zarembska. – Kupując lub sprzedając rzeczy za pomocą platform handlowych, warto zapoznać się z regulaminem strony oraz sprawdzić informacje, jak krok po kroku powinna wyglądać prawdziwa transakcja. Często umieszczona jest tam również informacja, o sposobach działania cyberoszustów.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne