Środki ochrony osobistej trafią m.in. do szpitala w Ciechanowie

Kolejne środki ochrony osobistej już w drodze do mazowieckich szpitali i stacji pogotowia. Dzięki wsparciu UE do stacji pogotowia ratunkowego w Płocku trafi 60 tys. rękawiczek i 1,5 tys. kombinezonów, do szpitala wojewódzkiego w Płocku 50 gogli, a do szpitala w Ciechanowie 30 tys. rękawiczek i 100 gogli – informuje Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego.

– Dobra informacja. Dziś przekazaliśmy do mazowieckich placówek medycznych kolejny transport ze środkami ochrony osobistej. Potrzeby są ogromne. I tam, gdzie możemy kierujemy pomoc – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Dziś m.in. do płockiej stacji pogotowia i naszego szpitala wojewódzkiego trafiły kombinezony, gogle i rękawiczki, a do szpitala w Ciechanowie gogle i rękawiczki. To elementy niezbędne w kontakcie z zakażonymi pacjentami i tymi z podejrzeniem zakażenia. Zapewniają bezpieczeństwo personelowi medycznemu, jak i samym pacjentom – dodaje marszałek. 

-Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel – informuje Marta Milewska.