Starosta i Wójt odznaczeni przez Prezydenta RP

Starosta ciechanowski Jan Andrzej Kaluszkiewicz i Wójt gminy Regimin Mariola Kołakowska odznaczeni dzisiaj (wtorek, 26 maja) Srebrnymi Krzyżami Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego.

– W przeddzień Dnia Samorządu Terytorialnego w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość, podczas której Prezydent Karol Nawrocki wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym samorządowcom oraz przekazał godła państwowe na ręce burmistrzów miast, które 1 stycznia 2026 roku otrzymały prawa miejskie – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Prezydent Karol Nawrocki podkreślił, że „samorządowcy są w istocie głosem polskiego narodu”. – Jesteście najbliżej – na wszystkich szczeblach samorządu terytorialnego – ludzkich potrzeb, usług publicznych, transportu, oświaty i służby zdrowia. Głos samorządowców musi być słyszany bardzo głośno i po to zostałem Prezydentem Polski, aby także być waszym głosem w świecie tej wielkiej, centralnej polityki – oznajmił.

red

Fot. FB Starostwo Powiatowe / Marek Borawski/KPRP/ Szymon Stachowiak FB

Dodaj komentarz