Startuje IV Edycja Szlachetnej Paczki w Ciechanowie

45 wolontariuszy poszukuje w tym roku ciechanowski sztab akcji Szlachetna Paczka. Ciechanów będzie tym razem podzielony na dwa rejony: północny i południowy. – Nie ma ograniczeń wiekowych. Podnosimy sobie poprzeczkę coraz wyżej, bo chcemy żeby do jak największej liczby potrzebujących rodzin dotarła pomoc – informuje ciechanowski Zespół Szlachetnej Paczki.

A dzisiaj (czwartek, 29 sierpnia) Szlachetna Paczka zaprasza do Warszawy na specjalną “Studniówkę”.  O godz. 16. na Placu Zamkowym kilkadziesiąt osób zatańczy poloneza rozpoczynając odliczanie stu dni do XIII już finału Szlachetnej Paczki.

Szlachetna (1)

Tak tańczono w ubiegłym roku. Fot. Adrian Zarzycki

100 dni do finału SZLACHETNEJ PACZKI!

29 sierpnia o godz. 16.00, dokładnie 100 dni przed finałem XIII edycji SZLACHETNEJ PACZKI, kilkadziesiąt osób zatańczy poloneza na Placu Zamkowym w Warszawie, świętując zbliżający się egzamin dojrzałości polskiego społeczeństwa. Tego samego dnia ruszy rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki, którzy w grudniu dotrą z pomocą do potrzebujących. Wśród tancerzy znajdzie się m.in. Piotr Cieszewski, który 23 maja b.r. roku zdobył Mount Everest z flagą Szlachetnej Paczki.

Czas studniówki to dla maturzystów ostatni dzwonek, żeby zabrać się do nauki. Polonez Szlachetnej Paczki ma zatem przypomnieć Polakom, że zbliża się coroczny egzamin dojrzałości naszego społeczeństwa. Będzie to egzamin z bohaterstwa, otwartości na innych, gotowości do podejmowania wyzwań i niesienia mądrej pomocy – takiej, która inspiruje do zmian, a nie uzależnia. Czas zacząć przygotowania, bo po czwartkowym happeningu SZLACHETNA PACZKA wejdzie w decydującą fazę – rozpocznie się rekrutacja wolontariuszy, których w całej Polsce potrzeba 9300, w samym Mazowszu ponad 1300! W tym roku Szlachetna Paczka w Ciechanowie będzie organizowania już po raz czwarty. Poszukujemy  45 wolontariuszy w dwóch rejonach w Ciechanowie: Północ i Południe.  – Od tego, ilu wolontariuszy włączymy do Szlachetnej Paczki, zależy liczba rodzin, do których dotrzemy w grudniu, dlatego to jeden z najważniejszych etapów projektu – tłumaczy Agnieszka Czapla, Koordynator ds. Promocji SP w woj. mazowieckim. – Ich rola jest nieoceniona, ponieważ to oni mają bezpośredni kontakt z potrzebującymi w swojej miejscowości, przychodzą do ich domów, pytają o potrzeby. To oni są pomostem między osobami, które potrzebują wsparcia, a tymi, którzy chcą je dać. To prawdziwi bohaterowie zmiany społecznej.

Już od czwartku, 29 sierpnia wolontariusze mogą zgłaszać się przez stronę www.superw.pl

Projekt SZLACHETNA PACZKA co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt sięgnęła 300 tys. osób, a łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 22,5 mln zł! Tegoroczny finał odbędzie się 7-8 grudnia – to wtedy wolontariusze zawiozą do potrzebujących paczki z pomocą materialną, a darczyńcy otrzymują piękny prezent – relację z ich wręczenia. Jak zdamy egzamin tym razem? – Jestem przekonana, że jeszcze lepiej niż rok temu – mówi Marcelina Góral, wieloletnia wolontariuszka SP. – Pokażmy, że potrafimy nie tylko narzekać, ale też brać sprawy w swoje ręce i zmieniać otoczenie, w którym żyjemy.

Studniówka Szlachetnej Paczki odbędzie się 29 sierpnia we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce.

Zaczynamy wielkie odliczanie!

 

Zespół Szlachetnej Paczki w Ciechanowie

Marzena Lentowszczyk – koordynator regionalny Szlachetnej Paczki
e-mail: mlentowszczyk@gmail.com

Maciek Kowaliński – lider rejonu Ciechanów
e-mail: maciek.kowalinski@wp.pl

Marta Andrusiak – z-ca lidera rejonu Ciechanów
e-mail: projekt-and@wp.pl

Kasia Kozłowska – asystent ds. promocji Szlachetnej Paczki
e-mail: katarzynakozlowska@onet.eu

Napisz do nas: szlachetna.paczka.ciechanow@onet.pl