Straciłem największego przyjaciela w swoim życiu…

Zginęła dzień przed 33. rocznicą ślubu. Ślub był… na Wawelu, gdzie 33 lata później odsłonięto tablicę m.in. z Jej nazwiskiem. Ciechanowianka, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Janina Fetlińska – zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie pod Smoleńskiem razem z Prezydentem Lechem Kaczyńskim i 94 innymi członkami polskiej delegacji udającej się na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

– Straciłem największego przyjaciela w swoim życiu – mówi w rozmowie z ciechtivi.pl mąż Pani Senator – Włodzimierz Fetliński.

 [yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=R6rFVcfw0hc’]

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=Yhl4NXFIWi8&feature=related’]

Ciechanowskie obchody pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczną się w niedzielę, 10 kwietnia o godz. 17. złożeniem kwiatów na grobie śp. Janiny Fetlińskiej na cmentarzu komunalnym przy ul. Gostkowskiej. Godzinę później rozpocznie się msza św. w ciechanowskim kościele farnym.

Po mszy odbędzie się koncert w wykonaniu kwartetu “I solisti di Varsavia” pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza. W programie “Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” Józefa Haydna. Recytacje: Jarosław Witaszczyk.

Na obchody zapraszają Ciechanowskie Stowarzyszenie Pamięci Zbrodni Katyńskiej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Północnego Mazowsza – ProFutura.

msz

realizacja filmów – Wojciech Gęsicki