Strażackie ćwiczenia w szkole w Regiminie

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i jednostek OSP z gminy Regimin ćwiczyli prowadzenie ewakuacji w Szkole Podstawowej w Regiminie.

– Strażacy profesjonalnie przeprowadzili akcję, a uczniowie i nauczyciele pokazali, że potrafią działać spokojnie i zgodnie z zasadami. Była ewakuacja, było „gaszenie ognia”, była też ogromna dawka wiedzy i emocji – relacjonuje wójt gminy Regimin Mariola Kołakowska. – Takie ćwiczenia uczą nas, że bezpieczeństwo to nie przypadek – to umiejętność, którą trzeba trenować.

red

Fot. FB Mariola Kołakowska