Strażacy w walce z koronawirusem. Z Ciechanowa do Warszawy

Sekcyjny Robert Dikau z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie jednym z 60 strażaków PSP oddelegowanych na dyżury do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Decyzję o skierowaniu tam 60 strażaków posiadających uprawnienia ratowników medycznych podjął komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Strażacy będą pełnili dyżury od 1 kwietnia do 31 maja.

– 1 kwietnia  ze strażakami – ratownikami medycznymi z województwa mazowieckiego delegowanymi do służby w CSK MSWiA w Warszawie spotkał się st. bryg. Jarosław Nowosielski mazowiecki komendant wojewódzki PSP, który skierował słowa uznania i podziękowania do strażaków za bezpośrednią pomoc w walce z pandemią na pierwszej linii frontu. Mazowiecki komendant wojewódzki PSP podkreślił, że udzielone wsparcie systemu ochrony zdrowia ze strony ratowników medycznych PSP ma istotne znaczenie w ratowaniu życia i zdrowia podczas trzeciej fali pandemii koronawirusa – informuje KP PSP w Ciechanowie.

Red

Fot. KW PSP Warszawa