Strzały na krajowej “pięćdziesiątce”

Uderzył w radiowóz, próbował potrącić policjanta, padły strzały. Akcja jak z sensacyjnego filmu rozegrała się w ostatnią niedzielę na drodze krajowej nr 50 w powiecie ciechanowskim. Wczoraj odtwórca „roli głównej” trafił na trzy miesiące do aresztu.

– Przed godz. 16. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie, że krajową „pięćdziesiątką” porusza się nietrzeźwy kierowca. Pełniący w tym rejonie służbę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego szybko zlokalizowali wskazany pojazd. Policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania, który jednak został zignorowany. Pojazd nie zatrzymał się i zaczął gwałtownie przyspieszać. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i błyskowych rozpoczęli pościg. Mężczyzna poruszając się z zawrotną prędkością łamał przepisy ruchu drogowego stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu – relacjonuje mł. asp. Aneta Podgórska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – W akcję włączyły się inne policyjne patrole. Kierujący volkswagenem na widok funkcjonariuszy gwałtownie zmieniał kierunek jazdy. Policjanci utworzyli punkt blokadowy. Mężczyzna mimo to kontynuował jazdę, poruszał się z dużą prędkością i próbował potrącić umundurowanego policjanta. Mężczyzna uderzył też w policyjny radiowóz. Zachowanie kierowcy busa zmusiło policjantów do wykorzystania broni służbowej. Funkcjonariusze najpierw oddali strzały ostrzegawcze. Następnie padły strzały, by zatrzymać pojazd. Dzięki stanowczym działaniom policjantów udaremniono dalszą jazdę pirata drogowego. Mężczyzna został zatrzymany.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Okazało się również, że posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. – 46-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosownie się do wyroku sądu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynną napaść na funkcjonariusza Policji. Jeszcze wczoraj mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące – informuje mł. asp. Aneta Podgórska.

Red

Fot. KPP w Ciechanowie