“Świąteczne piernikowanie” w Opinogórze

Kto powiedział, że świetne pierniki mogą powstawać tylko w Toruniu? We wtorek (10 grudnia) warsztaty pieczenia i zdobienia pierników – “Świąteczne piernikowanie” odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze.

– Licznie zgromadzeni najmłodsi uczestnicy z entuzjazmem zabrali się za wyrabianie ciasta, następnie wałkowanie i wycinanie z niego rozmaitych kształtów. Dla jednych był to kulinarny debiut, inni w pieczeniu ciast i ciasteczek mieli już pewną wprawę. Pilnie oczekiwali na upieczenie pierników, by po dostarczeniu gorących jeszcze ciastek zacząć je fantazyjnie dekorować. A wszystko to pod czujnym okiem Pań z Klubu Dobrej Gospodyni- Pani Marysi i Pani Kasi. Rodzice nie kryli zachwytu i dopingowali pociechy do działania, co rusz komentując ich pierniczkowe poczynania. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli możliwość spróbowania efektów swojej pracy. Pierniki okazały się nad wyraz smaczne, gdyż dzieci głośno wyrażały swoje pozytywne opinie na ich temat. Na finał każdy dostał swoje pierniczki, ostrożnie spakował smakołyki i zabrał je do domu. Bo, jak podkreślały dzieciaki, pierniczkami trzeba się podzielić z rodziną.
Serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu warsztatów składamy pani Marii Kołakowskiej i Pani Katarzynie Skierkowskiej – czytamy w relacji na FB GOK Opinogóra.

Fot. FB GOK Opinogóra