Świąteczne przysmaki w Opinogórze

Jeśli zbliżają się Święta – czy to Boże Narodzenie, czy Wielkanoc – wiadomo, że w Opinogórze można skosztować przepysznych ciast i potraw. Tak było i teraz – Gminny Ośrodek Kultury pod honorowym patronatem wójta gminy Stanisława Wieteski po raz kolejny zorganizował konkurs “Wielkanocne Fantazje Kulinarne”.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=VdCodMdVues’]

W kategorii ciasta pierwsze miejsce jury przyznało Renacie Humięckiej z Woli Wierzbowskiej za mazurka marcepanowego. Drugie miejsce zajęła Maria Kołakowska z Załuża za sernik wielkanocny, a trzecie – Janina Pikus z Wierzbowa za mazurka – zajączka.

W kategorii potrawa wielkanocna tryumfowała Aneta Miklaszewska z Opinogóry Dolnej za kaczkę po staropolsku. Druga lokata przypadła Alinie Zając z Pomorza za wielkanocne roladki z indyka, a trzecia – Jolancie Żebrowskiej z Załuża za świąteczny pasztet.

Wyróżnienia otrzymały pozostałe uczestniczki konkursu. Lista w:

Potrawa wielkanocna: Katarzyna Kołakowska Trętowo, Anna Piotrowska Opinogóra Kolonia, Jadwiga Mieszkowska Niemierzyce, Elżbieta Kamińska Kołaki Budzyno, Anna Orłowska Niemierzyce.

Ciasta: Paulina Biegalska Opinogóra, Małgorzata Filipowicz Wilkowo, Gabriela Kamińska Opinogóra Dolna, Longina Płoska Kołaki Budzyno, Wanda Maćkowska Rembowo, Maria Czarnecka Rembówko, Genowefa Olejnik Opinogóra Dolna.

a