Święta na drogach powiatu ciechanowskiego

Sześć kolizji, jeden wypadek i trzech nietrzeźwych kierowców – ciechanowska Policja podsumowała święta na drogach powiatu.

– W Wigilię ok. godz. 16. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego udali się do Młocka gdzie  według zgłoszenia  w rowie znajdował się citroen. Na miejscu nie było kierowcy. Policjanci po ustaleniu właściciela pojazdu ponownie udali się do miejsca zdarzenia, gdzie zauważyli że pojazd został wyciągnięty z rowu i odjeżdża w kierunku Rumoki. Po zatrzymaniu auta okazało się że kierującym jest 57 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który pożyczył pojazd od właściciela. Oświadczył, że zjechał do rowu podczas cofania, gdy chciał zawrócić. Badanie  na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie dwa i pół promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami osobowymi – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie podkom. Ewa Brzezińska,

Dzień później ok. godz. 20. funkcjonariusze z Posterunku Policji w Ojrzeniu podczas patrolu w Brodzięcinie zauważyli audi w rowie. Na miejscu kierowcy siedział 39 – letni mężczyzna, u którego wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie wykazał ponad cztery promile.

26 grudnia w Komorach gm. Sońsk policjant z Posterunku w Sońsku jadąc drogą Gąsocin – Sońsk zauważył kierującego renaultem, który zjeżdżał autem na przeciwległy pas ruchu, a następnie skręcił na lewy pas,i wjechał na pobocze drogi i tam się zatrzymał. – Gdy funkcjonariusz podszedł do tego pojazdu kierowca spał oparty głową o kierownicę. Po obudzeniu mężczyzny i zbadaniu go na zawartość alkoholu w organizmie okazało się że miał on prawie dwa i pół promila – relacjonuje podkom. Brzezińska.

27 grudnia ok. godz. 6.50 w Ciechanowie na ul. Armii Krajowej doszło do potrącenia pieszej. – 47 – letnia kierująca oplem astrą wyjeżdżając z ulicy Gwardii Ludowej na ul. Armii Krajowej nie ustąpiła pierwszeństwa 59 – letniej kobiecie, która przechodziła przez przejście dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia z urazem lewej nogi piesza została zabrana do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi – informuje podkom. Ewa Brzezińska.

We wszystkich zdarzeniach policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie prowadzą czynności, ponadto sprawcom tych zdarzeń zostały zatrzymane prawo jazdy.

red