Szef mazowieckich strażaków odchodzi na emeryturę

Nadbrygadier Jarosław Nowosielski – mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej odchodzi na emeryturę. – Nadbryg. Jarosław Nowosielski przekazuje obowiązki Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego i kończy służbę w Państwowej Straży Pożarnej. Podczas zmiany służby został odczytany list skierowany do mazowieckich strażaków – czytamy dzisiaj (czwartek, 27 października) na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach.

Dobiega końca moja służba w Państwowej Straży Pożarnej. Pragnę zatem serdecznie podziękować za życzliwość oraz pełną zrozumienia współpracę i wysiłek,  jakie wspólnie podejmowaliśmy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza.(…)

– pisze nadbryg. Jarosław Nowosielski. Ustępujący Mazowiecki Komendant Wojewódzki podsumowuje trudny czas dowodzenia mazowieckim garnizonem i wyzwania jakie stawiała m.in. pandemia koronawirusa, praca nad ustawą o ochotniczych strażach pożarnych, konflikt wojenny na Ukrainie.

Komendant podsumowuje inwestycje budowlane i modernizacyjne, w tym budowę siedziby Komendy Powiatowej PSP oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Legionowie oraz w Węgrowie za blisko 36 milionów złotych.

Od początku zdawałem sobie sprawę z tego, że służba na czele mazowieckich strażaków to duża odpowiedzialność. Starałem się sprostać zadaniom, jakie przed nami stawiano najlepiej jak potrafiłem. Jednak dla mnie służba na tym stanowisku była także okazją do poznania wielu wspaniałych ludzi i to właśnie oni pozostawią najtrwalsze ślady w mojej pamięci. Zdaję sobie sprawę z tego, że w głównej mierze dzięki nim mogłem tak efektywnie realizować swoje zadania.

Kończę służbę w Państwowej Straży Pożarnej w przekonaniu, że zrobiłem wszystko, co mogłem, by dobrze służyć mieszkańcom Mazowsza.

Nadbryg. Jarosław Nowosielski  służbę w jednostkach ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1988 roku. Od samego początku, aż do marca 2020 roku związany był z komendą w Ciechanowie. Służbę w komendzie zakończył na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP.

27 marca 2020 roku został powołany na stanowisko Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W maju 2021 roku odebrał nominację na stopień nadbrygadiera.

red/KP PSP w Łosicach

Fot. KW PSP w Warszawie/KP PSP w Łosicach