Szer. Małgorzata Bartosiak z 5. Mazowieckiej Brygady OT mistrzynią świata w trójboju siłowym

Szer. Małgorzata Bartosiak – drobna, skromna dziewczyna, na co dzień higienistka stomatologiczna, ale swoją siłą fizyczną zawstydziłaby nie jednego mężczyznę. W kwietniu zdobyła tytuł mistrzyni świata w trójboju siłowym.

Szer. Bartosiak jest żołnierzem 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej od lipca 2020, służy w 54. batalionie lekkiej piechoty w Zegrzu Płd. Mimo drobnej postury i wagi zaledwie 54 kg, a jest w stanie podnieść sztangę ważącą aż 150 kg. Od 2 lat trenuje trójbój siłowy, ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów sportowych. Podczas ostatnich Mistrzostw Świata federacji WPA zdobyła tytuł mistrzowski.

W minionym tygodniu ukończyła kurs trenera personalnego i instruktora siłowni organizowany przez CSWOT, który pozwolił na właściwe przygotowanie instruktorów do wzmacniania kondycji fizycznej żołnierzy w ramach prowadzonych zajęć i szkoleń. W ramach kursu odbyły się szkolenia z zakresu przygotowania i prowadzenia treningu, fizjoterapii, fizjologii, dietetyki oraz motywacji. W  zajęciach oprócz szer. Bartosiak z 5. MBOT wzięło udział ponad 20 uczestników z innych Brygad OT z całej Polski.

– Trenuję już od wielu lat, a kurs trenera personalnego i instruktora siłowni organizowany przez CSWOT pozwolił mi poznać tajniki treningu od drugiej strony. Kurs jest bardzo intensywny. Instruktorzy szczególną uwagę przywiązują do prawidłowej techniki wykonywanych ćwiczeń i  korygują każdy nasz najmniejszy błąd. Specyfika każdego treningu jest inna, instruktorzy uczą nas jak dobrać odpowiedni trening pod konkretną osobę – dodaje mistrzyni świata w trójboju siłowym, szer. Małgorzata Bartosik, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.

Szer. Małgorzata Bartosiak jest jednym z wielu żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej, którzy osiągają sukcesy sportowe zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Aneta SZCZEPANIAK, Rzecznik prasowy 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Fot. 5.MBOT