Szybki, młody i bez wyobraźni

Nie miał ukończonych 17 lat i prawa jazdy, a mimo to pędził fiatem przez obszar zabudowany prawie 90 km na godzinę. Teraz będzie się tłumaczył w sądzie.

-Niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z niebezpieczną prędkością – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Wczoraj, w miejscowości Gumowo, funkcjonariusze Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej fiata. Kierowca nie bacząc na to, że przejeżdża przez teren zabudowany, jechał z prędkością 89 km/h, przekroczył zatem dozwoloną prędkość o 39 km/h.

-Bezmyślne zachowanie kierującego zarejestrowane zostało przez policyjny videorejestrator. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierujący nie ma ukończonych 17 lat oraz nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, ponadto samochód, którym się poruszał nie posiadał aktualnego badania technicznego. Teraz nieletnim kierowcą zajmie się Sąd Rodzinny – informuje podkom. Ewa Brzezińska.