Terytorialsi i Aktywni Seniorzy pomagają najuboższym

Terytorialsi z 51. batalionu lekkiej piechoty 5. MBOT, w ramach działań pk. „Odporna Wiosna”, codziennie transportują i dostarczają dziesiątki ton żywności osobom potrzebującym. Dzisiaj mieli szczególną misję.

Do 5. Brygady OT wpłynął wzruszający list 75-letniej pani Teresy Dobies, działaczki Stowarzyszenia „Aktywni Seniorzy – Koziebrody”, która od wielu lat pomaga najuboższym rodzinom ze swojego otoczenia. Do tej pory pani Teresa sama radziła sobie z transportem żywności z Banku Żywności w Płocku, paczkowaniem i dystrybucją paczek. Pandemia spowodowała, że z racji swojego wieku, pani Teresa jest w  grupie podwyższonego ryzyka i nie ma możliwości, by zadbać o żywność na rodzin, które dotychczas wspierała, dlatego z pomocą ruszyli  żołnierze z Ciechanowa. Z Banku Żywności w Płocku dostarczyli ok 1600 kg produktów spożywczych, które zostały rozdzielone na paczki dla 60 najuboższych rodzin z gminy Raciąż w powiecie płońskim.

– Przez tego koronawirusa, sama nie byłabym w stanie pomóc tym ludziom – mówi pani Teresa Dobies – Jestem wzruszona, że są młodzi ludzie – żołnierze, którzy chcą pomagać osobom starszym, cieszę się że doczekałam takich czasów – dodaje.

 Dziś, oprócz pomocy udzielonej Stowarzyszeniu „Aktywni Seniorzy”, rzecz mieszkańców gminy Raciąż, żołnierze 51. batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa, pojawili się również w Wiśniewie. Wsparli tam pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w wydawaniu żywności dla potrzebujących mieszkańców gminy.

W najbliższym czasie wojskowe pojazdy ciężarowe będzie można zobaczyć także na ulicach Płońska oraz drogach gminy Baboszewo, gdzie również będą dostarczać żywność dla osób potrzebujących.

Aneta SZCZEPANIAK, Rzecznik prasowy, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej