Terytorialsi mają własną stronę internetową

Uruchomiono długo oczekiwane strony internetowe należące do brygad Obrony Terytorialnej. Od teraz, w jednym miejscu można znaleźć informacje bezpośrednio dotyczące brygad OT oraz aktualności z ich działalności.  

Od niedawna wszyscy zainteresowani lokalnym wymiarem działalności Wojsk Obrony Terytorialnej mogą korzystać z serwisów internetowych należących do jedenastu brygad Obrony Terytorialnej, m.in. 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. Rój.

Przygotowując stronę naszej brygady postawiliśmy na terytorialny charakter naszej formacji. Naszym celem było to, by odbiorca mógł odnaleźć na tej stronie najważniejsze informacje dotyczące naszej brygady i jej batalionów oraz mógł zobaczyć jak funkcjonuje

Główny widok strony składa się z sekcji: teren naszych działań – zawiera opis działań brygady, aktualności – czyli najważniejsze wydarzenia mające miejsce w brygadzie, tradycje – opowiada o korzeniach brygady, poznaj nas – opisuje sylwetki wybranych żołnierzy, multimedia – galeria zdjęć ze szkoleń i uroczystości. Ponadto na stronie znajdują się zakładki: o nas, jak wstąpić, pozostań sobą, współpraca i kontakt.

W powstałym serwisie znaleźć można zarówno informacje podstawowe m.in o dowódcy brygady, batalionach, strukturze i obszarze funkcjonowania brygady, jak i te dotyczące lokalnego charakteru ich funkcjonowania np. działań podejmowanych na rzecz lokalnych społeczności.

Strony brygad wpisują się w projekt resortu obrony narodowej zmierzający do skupienia stron internetowych dowództw dywizyjnych i brygadowych, wojsk operacyjnych i obrony terytorialnej w jednym portalu.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej:

5. MBOT – https://www.wojsko-polskie.pl/5bot/

Aneta Szczepaniak, Rzecznik Prasowy, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej