Tir z tonami żywności w rowie

W groźnie wyglądającym wypadku w Woli Wodzyńskiej, gm. Ojrzeń, zderzyły się osobowe punto i wyładowana mrożoną żywnością (21 ton) ciężarowa scania. Na szczęście nie było ofiar w ludziach.

Do zdarzenia doszło w czwartek (26 września) po 10. rano. – Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby. Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach i stali na poboczu drogi – relacjonuje oficer prasowy KP PSP Ciechanów mł. kpt. Damian Kołpaczyński. – Na miejscu obecne były już inne służby: patrol Policji i Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu przez ZRM wszyscy uczestnicy zostali pozostawieni na miejscu zdarzenia.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach, zakręcili zawór w instalacji LPG w punto..- Na czas wydobycia samochodu ciężarowego z rowu ruch na drodze krajowej nr 50 był całkowicie zamknięty. Po usunięciu pojazdów z drogi sprzątnięto pozostałości po kolizyjne. W działaniach trwających prawie 4 godziny udział brały trzy jednostki straży pożarnej – relacjonuje mł. kpt. Kołpaczyński.

Fot. KP PSP Ciechanów