Tomasz Majewski znów mistrzem olimpijskim!

Absolwent ciechanowskiego I LO im. Zygmunta Krasińskiego, wychowanek ciechanowskiego trenera Witolda Suskiego, pochodzący ze Słończewa w powiecie pułtuskim – Tomasz Majewski – tak jak przed czterema laty z Pekinu, tak i teraz wróci z Londynu ze złotym medalem w pchnięciu kulą.

W piątkowy (3 sierpnia) wieczór Majewski pchnął kulę na odległość 21,89 metra wyprzedzając o 3 cm drugiego zawodnika – Niemca Davida Storla i aż o 63 cm Amerykanina Reese Hoffę. Majewski jest pierwszym po 56 latach kulomiotem, który obronił olimpijskie złoto w tej dyscyplinie.

Tego wieczora w wielu polskich domach cieszono się z sukcesu kulomiota

Dla ciechtivi.pl londyński sukces Majewskiego skomentował znany ciechanowski dziennikarz sportowy Waldemar Nicman – “Extra Ciechanów”.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=m_pfRZrXpBk’]


Również w piątkowy wieczór drugie (a raczej pierwsze, bo startował przed Majewskim) złoto dla Polski zdobył sztangista Adrian Zieliński w wadze 85 kg. W jego (i czekającego jeszcze na start Marcina Dołęgi) sukces wierzył ciechanowianin, były sztangista, olimpijczyk z Moskwy Paweł Rabczewski. Rozmawialiśmy z nim na kilkanaście godzin przed startem Zielińskiego.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=OWU0t8z3mAA’]

a