“Trawka” ukryta w… skrzynce z licznikami prądu

– Ciechanowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Charakterystyczny zapach marihuany unosił się na klatce schodowej. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli środki odurzające ukryte w skrzynce z licznikami elektrycznymi. 18-latek usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Ciechanowie.

Do zatrzymania nastolatka doszło w miniony czwartek (16 maja). Ciechanowscy policjanci otrzymali informację, że w klatce schodowej jednego z bloków w Ciechanowie unosi się charakterystyczny zapach marihuany.

– Drzwi do mieszkania, z którego wydobywał się zapach, otworzył 18-letni ciechanowianin, który na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi dokładnie sprawdzili mieszkanie. W trakcie przeszukania, w skrzynce z licznikami elektrycznymi w metalowym pojemniku znaleźli susz roślinny. Badanie testerem potwierdziło, że była to marihuana – relacjonuje pani rzecznik. – 18-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z art. 62 ust. 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne