Troje małych dzieci i nietrzeźwi opiekunowie

Nietrzeźwa matka przyszła z 6-letnią córką po zasiłek do Miejskiego Ośrodka Pomocy w Ciechanowie.

– W piątek 12 września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie podjęli interwencję wobec nietrzeźwych opiekunów trójki małoletnich dzieci – informuje asp. sztab. Ewa Olba.

woda

31-letnia kobieta zjawiła się w MOPS-ie przed południem. Pracownik Ośrodka wyczuło od niej wyraźną woń alkoholu i zaalarmował oficera dyżurnego komendy policji. – W rozmowie z kobietą ustalono, że pozostała dwójka małoletnich dzieci jest w domu pod opieką babki i ojca – relacjonuje Ewa Olba. – Policjanci wraz z pracownikiem MOPS-u i kobietą udali się do jej domu. Na miejscu zastali dwójkę dzieci w wieku 2 i 8 lat pod opieką nietrzeźwej babki i nietrzeźwego ojca.

Policjanci telefonicznie zawiadomili o sytuacji Sąd Rodzinny oraz… Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. – Sąd Rodzinny wydał postanowienie o umieszczeniu trójki rodzeństwa w rodzinie zastępczej pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego – informuje Ewa Olba. – Matka dzieci została zatrzymano do wytrzeźwienia ponieważ podczas interwencji była agresywna i stanowiła zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób. Za dopuszczenie do przebywania w niebezpieczeństwie swoich małoletnich dzieci odpowie przed Sądem.

Fot. KPP Ciechanów