Trudne warunki na drogach. Były stłuczki

Pięć niegroźnych zdarzeń drogowych odnotowano wczoraj w powiecie ciechanowskim, w tym z udziałem nietrzeźwego kierującego. Policjanci przypominają, aby przygotować samochód do podróży, o obowiązku odśnieżania pojazdu oraz o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

– Wczoraj na drogach powiatu ciechanowskiego, doszło do pięciu niegroźnych zdarzeń drogowych, pierwsza kolizja została odnotowana o godz. 7:20 w Gąsocinie na ul. Granicznej, 52-letni kierowca samochodu Land Rower wjechał do przydrożnego rowu, w tym przypadku nie tylko warunki atmosferyczne przyczyniły się do zdarzenia, kierujący samochodem miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – informuje nadkom. Jolanta Bym z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – O godz. 13:20 W Ciechanowie na ul. Sikorskiego doszło do zderzenia na parkingu sklepowym, o godz. 14:20 w miejscowości Kownaty Żędowe kierujący busem w trakcie wymijania uderzył w lusterko autobusu, o godz. 18:00 w Ciechanowie na ul. Przasnyskiej kierowca skody fabia wjechał do przydrożnego rowu natomiast o godz. 20:00 w m. Gołotczyzna na ul. Ciechanowskiej zderzyły się dwa busy Peugeot Boxer i Renault Master.

Na szczęście we wszystkich przypadkach nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci przypominają aby przygotować samochód do podróży, o obowiązku odśnieżania pojazdu oraz o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

Prawidłowe odśnieżanie samochodu powinno obejmować: odśnieżanie tylnej i przedniej szyby oraz szyb bocznych, usunięcie śniegu i lodu z lusterek, usuwanie śniegu z reflektorów i dachu, usunięcie śniegu z tablic rejestracyjnych.

red