Trudne warunki na drogach. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę

Padający śnieg i silny sprawiły, że drogach są bardzo trudne warunki jazdy. W powiecie ciechanowskim od rana do południa doszło do trzech kolizji. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale były utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Ciechnowie – do pierwszej kolizji doszło kilka minut przed 9. Ciemniewie. Kierowca nissana na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z naprzeciwka mercedesa. Ok. 10.50 w Ujazdówku na drodze krajowej nr 60. Zderzyły się dwie ciężarówki i auto osobowe. Jeden pas ruchu był częściowo zablokowany. Kilkanaście minut po 11. miało miejsce zdarzenie z udziałem ciężarówki w innym miejscu 60-tki – w Pomorzu.  Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło też w sobotę około godz. 1.30 w Przążewie, na drodze wojewódzkiej nr 616. Kierowca peugeota stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadące z naprzeciwka bmw. Na szczęście nikomu nic się nie stało. – Tego samego dnia około godz. 10.45 w Kondrajcu Szlacheckim kierujący dacią nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwie latarnie i znak drogowy.

– Pamiętajmy o dostosowaniu stylu jazdy do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są  powodem powstawania największej ilości zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd. Dodatkowo pamiętajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w odpowiednich fotelikach samochodowych – apelują ciechanowscy policjanci. – Problemem może być nie tylko aura, ale również zalegający na nadwoziu i szybach śnieg oraz lód. Zdarza się, że wszystkie szyby samochodu są zaszronione, a przednia odśnieżona jest tylko w części. Kierowca takiego pojazdu nie ma możliwości zobaczyć pieszego, nie widzi też dobrze innych pojazdów. Porusza się na wyczucie zagrażając wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Pamiętajmy więc, aby przed wyjazdem swoim samochodem zadbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Czasem wystarczy poświęcić kilka minut by właściwie przygotować auto do podróży. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę!

Red

Fot. KPP Ciechanów