Trzech kierowców zatrzymanych przez mławską drogówkę

77-latek uderzył w koparko- ładowarkę, 35-latek jechał busem na samej feldze, 17-latek przewoził pasażerów – co ich łączyło? Wszyscy kierowali w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj (wtorek, 28 lutego) patrole z Komendy Powiatowej Policji zatrzymały trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszym zatrzymanym był 77-letni sprawca kolizji drogowej, który uderzył w koparko- ładowarkę. Drugi, 35-latek z powiatu. garwolińskiego, jechał busem w kierunku centrum miasta, bez przedniej opony. Trzeci, 17-letni obywatel Ukrainy, bez prawa jazdy, przewoził po mieście znajomych, w tym 13-latkę.

– Rano, policjanci odebrali zgłoszenie, dotyczące kolizji drogowej w gminie Wiśniewo. Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, kierujący fordem 77-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, jadąc z zaszronioną, przednią szybą, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w zaparkowaną koparko- ładowarkę. Pracownicy, wykonujący roboty drogowe, widząc że kierowca próbuje odjechać, odebrali mu kluczyki i wezwali Policję. Senior słysząc, że wezwany został patrol, odszedł z miejsca zdarzenia. Interweniujący policjanci odnaleźli go w jednym z pobliskich domów. Senior miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Jego samochód został odholowany na policyjny parking. Trwają czynności. Seniorowi grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności – relacjonuje oficer prasowy KPP w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Wieczorem w Mławie patrol drogówki zauważył niecodzienną sytuację – kierujący busem jechał w kierunku centrum, bez przedniej opony, na samej feldze, spod której sypały się iskry. Został natychmiast zatrzymany. – Policjanci wyczuli od niego intensywny zapach alkoholu. Mężczyzna był agresywny i wulgarny. Okazało się, że 35-latek, mieszkaniec powiatu garwolińskiego, ma dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami, jest także poszukiwany przez jednostkę Policji w Warszawie. Zatrzymany nie poddał się badaniu na zawartość  alkoholu  w organizmie. Istniało także podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań na obecność alkoholu i innych środków odurzających. Został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska.

Tuż przed północą, patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego audi, który nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierującemu, powodując zagrożenie na drodze. Za kierownicą audi siedział 17-letni obywatel Ukrainy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. – W samochodzie przewoził dwoje pasażerów, w tym 13-letnią dziewczynę. Zatrzymany 17-latek został osadzony w policyjnym areszcie. 13-latkę odebrała, wezwana do komendy, matka dziewczyny – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska.

Zgodnie z kodeksem karnym, 17-letni, nietrzeźwy kierowca odpowiada za przestępstwo jak osoba pełnoletnia. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.  

red