Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Jutro – 21 lutego – rozpocznie się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa do 28 lutego. – To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Porady prawne będzie można m.in. uzyskać w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie – informuje podkom. Ewa Brzezińska.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

-Porady prawne będzie można m.in. uzyskać w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie. W dniach 21 oraz 24-28.02 całodobowo osoby deklarujące chęć skorzystania z pomocy w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem będą mogły zgłaszać się o pomoc, która zostanie im udzielona przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie – informuje podkom. Ewa Brzezińska.