Uciekał przed policją. Złamał kilka paragrafów

– Nietrzeźwy kierował autem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany, a wszystko to w ramach recydywy – relacjonuje oficer prasowy KPP Ciechanów podkom. Ewa Brzezińska. -Po pościgu zatrzymali go policjanci z Posterunku Policji w Regiminie.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (wtorek, 11 maja) wieczorem we Włostach. – W trakcie patrolu funkcjonariusze Posterunku Policji w Regiminie zauważyli audi, którego kierujący może być osobą poszukiwaną. Do zatrzymania pojazdu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych na które kierowca nie reagował tylko przyśpieszył i zaczął uciekać.  Po krótkim czasie został zatrzymany. W trakcie interwencji mężczyzna celowo wprowadzał w błąd mundurowych co do swojej tożsamości i podawał nieprawdziwe dane – relacjonuje podkom. Ewa Brzezińska. – Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się , że 39-latek jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności, posiada aktywny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto pojazd, którym jechał nie miał aktualnych badań technicznych. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości i badanie wykazało, że miał on prawie dwa i pól promila alkoholu w organizmie. 

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnionych czynów, których dopuścił się w warunkach recydywy. – Za swoje zachowanie będzie musiał ponieść konsekwencje – podkreśla podkom. Ewa Brzezińska.

red