Uciekał przed policjantami, a potem ich znieważył

– Najpierw stwarzaÅ‚ zagrożenie na drodze. Później uciekaÅ‚ przed policjantami, a w trakcie interwencji ich znieważyÅ‚. Jak siÄ™ okazaÅ‚o, 24-latek poszukiwany byÅ‚ na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sÄ…d do odbycia kary 2 lat wiÄ™zienia. Po usÅ‚yszeniu zarzutu mężczyzna trafiÅ‚ do zakÅ‚adu karnego – informuje asp. Magda Sakowska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Ciechanowie.

Zatrzymanie 24-latka miaÅ‚o miejsce w ostatni czwartek (2 lipca). – OkoÅ‚o godz. 20.40 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymaÅ‚ zgÅ‚oszenie, z którego wynikaÅ‚o, że ul. PrzasnyskÄ… idzie pijany mężczyzna. Z przekazanych informacji wynikaÅ‚o, że stwarzaÅ‚ on zagrożenie w ruchu drogowym, ponieważ wychodziÅ‚ na pas ruchu. Na miejsce zostali skierowani policjanci z WydziaÅ‚u Patrolowo-Interwencyjnego. Na widok radiowozu mężczyzna zaczÄ…Å‚ uciekać w pobliskie pole. Policjanci natychmiast ruszyli za nim i już po chwili zatrzymali 24-letniego mieszkaÅ„ca powiatu przasnyskiego. Podczas interwencji mężczyzna zachowywaÅ‚ siÄ™ agresywnie i znieważyÅ‚ policjantów sÅ‚owami wulgarnymi. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazaÅ‚o siÄ™, że jest on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez SÄ…d Rejonowy w Przasnyszu do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolnoÅ›ci – relacjonuje pani rzecznik. – Mężczyzna zostaÅ‚ obezwÅ‚adniony, zatrzymany, a nastÄ™pnie osadzony w policyjnej celi. ByÅ‚ pijany. Po wytrzeźwieniu usÅ‚yszaÅ‚ zarzut znieważenia funkcjonariuszy, a nastÄ™pnie zostaÅ‚ przewieziony do zakÅ‚adu karnego.

Policjanci przypominają, że znieważenie funkcjonariusza publicznego to przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Naruszenie jego cielesnej nietykalności podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Czynna napaść może skończyć się nawet pozbawieniem wolności do lat 10.

red

Fot. Policja

Dodaj komentarz