Ukradł auto w Niemczech, wpadł między Ciechanowem, a Przasnyszem

W Niemczech ukradł auto, w Ciechanowie o mały włos nie rozjechał pieszych, w Dzboniu spowodował kolizję, ucieczkę w kierunku Przasnysza zakończył w rowie.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=ws4DTMnmPLc’]

(materiał filmowy Policji)

Relacja rzeczniczki ciechanowskiej policji sierż. sztab. Jolanty Bym w:

Policjanci z Ciechanowa przy wsparciu kolegów z Przasnysza zatrzymali po pościgu 25-latka uciekającego skradzionym w Niemczech autem. Mężczyzna usłyszał zarzut za kradzież z włamaniem, a sąd zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Ciechanowscy kryminalni patrolując miasto nieoznakowanym radiowozem, zauważyli rażące wykroczenie w ruchu drogowym popełnione przez kierującego toyotą yaris. Młody mężczyzna z dużą prędkością przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci natychmiast zareagowali próbując zatrzymać pirata drogowego. Kierujący jednak nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe, wyprzedzał sznur pojazdów stojących w korku, a gdy nie miał miejsca na jezdni jechał chodnikiem nie zważając na pieszych. Uciekał w kierunku Przasnysza. W Dzboniu próbując wyprzedzić ciężarówkę spowodował kolizję. Kierujący toyotą jednak nie oglądając się na nic dalej kontynuował ucieczkę w dalszym ciągu wykonując groźne manewry. Do pościgu dołączył patrol z Przasnysza. Po chwili jazda uciekiniera zakończyła się w przydrożnym rowie. Uciekał pieszo w kierunku lasu, gdzie został zatrzymany.

Po sprawdzeniu wyjaśniło się dlaczego za wszelką cenę chciał uniknąć kontroli. Prowadzona przez niego toyota okazała się skradzioną w Niemczech. Dodatkowo, podczas przeszukania mieszkania 25-latka policjanci znaleźli wiele dokumentów od różnych samochodów, które mogą świadczyć o przestępczym procederze na szerszą skalę. Zatrzymany usłyszał zarzuty za kradzież z włamaniem, za co może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Sprawa jest rozwojowa.

sierż. szt. Jolanta Bym /AŚ